ПЕРСОНАЛИЗАЦИЈА

Персонализирајте го вашиот blogirame.mk, отворете своја корисничка сметка и следете ги вашите омилени блогови

НАЈГЛАСНИ НА БЛОГИРАМЕ сите »

146КА

И ЈА ИАМ БЛОГ Mar 2, 2015 - Во турска серија: - Те молам дај ми чаша вода -Повели -Фала, не требаше — Претпоследна (@pretposledna) February 16, 2015 Вистинските Анонимуси се анонимни…

Твитер профил: Е. (@EStavrevska)

Марсовци на Земјата Mar 3, 2015 - Да воведеш државен испит за да го подобриш квалитетот на образованието е ко да менуваш ќерамиди за да ги зацврстиш темелите на куќата.

(пот)Просечност за многу пари

МИСЛИ КРИТИЧКИ! Oct 21, 2014 - Драг Тони Михајловски, Те следев и го почитував тоа што го работеше од времето кога водеше радио-емисија на фолк радиото Роса, па се до денот кога се осуди…

НАЈНОВИ ПОСТОВИ

Магичната Лешница во лето

K4T.mk - Karas4Training Mar 3, 2015 - Затоа што времето започнува да фаќа потопли ветришта и затоа што е редно да ви пуштиме малку лиги за лето. Интермецо од Македонските Алпи и срцето на Шара.…

The seventh week of EU LCS

You Choose the Path your Life Goes Mar 3, 2015 - A lot of things can change in these last three weeks of LCS, the bottom teams can overtake the middle of the table teams and the top teams can fall to the…

Факултет

Марсовци на Земјата Mar 3, 2015 - Сакам да ја искористам оваа шанса да им препорачам на сите професори да излезат од својата удобна зона и наместо да нè затупуваат со монотони предавања кои нè…

Amid the wiretapping scandal Macedonian parliament votes on law to allow use of rubber bullets by the police

airborne Mar 3, 2015 - Tags: - macedonia surveillance - politics The third headline of the day (March 2 2015), after Mr. Zaev's bombshell number 6, and the subsequent…

Facebook страница или Facebook профил за Вашиот бизнис ?

Marketing365 | Прв македонски портал за маркетинг и ПР индустријата ! Mar 3, 2015 - Гостинска статија на Владимир Шапардановски. Што е подобро Facebook страница или Facebook профил за Вашиот бизнис? Страниците и профилите си имаат свои…

Понеделник 02.03.2015

Најдобрите МК твитови Mar 3, 2015 - Денешно време да те разбере некој значи луксуз. — Ѕвер (@sjalica) March 2, 2015 -Да се запознаеме? =Те знам, ти имам фрлено око на разминување.. — Everywhere…

Не заблагодарувај му се на Бога само кога ти е убаво…

Жива Меѓу Мртвите Mar 3, 2015 - Не заблагодарувај му се на Бога само кога ти е убаво, заблагодарувај му се и кога ти е лошо што ти дал сила да се кренеш повторно на нозе кога сите те газеле…

Субјекти над кои не може да се спроведе стечајна постапка

Правдико Mar 3, 2015 - Стечајот е правен институт на колективна принуда, рамномерно и правично намирување на доверителите, генерално извршување на имотот на стечајниот должник, штом…

Како изгледаат жените додека прв пат гледаат порнич?

Филозофираме 2.0 Mar 3, 2015 - Овака реагираат жените кога прв пат гледаат класика од порнографијата како “Длабоко грло”. Резултатие неодамна направени велат дека само осум…

Записите за Џозефина (38)

Светла точка во мракот! Mar 3, 2015 - Запаметена засекогаш, немаше човек кој лесно можеше да ја заборави. Дури и оние кои заминуваа од нејзиниот живот вечно ќе ја паметат, сакале или не. Оставаше…

тие од 02.03.15

Блог 1.1 Mar 2, 2015 - Дедово од метеото на сител е два дена постар од Биг Бенг. — Шеќер ага (@Ljube_A) March 2, 2015 Ќе земам бебе на заем од другарка и ќе одам преку ред на…

Ново на Балканот!

Македонски Стрип Форум Mar 2, 2015 - Најновите изданија на Балканот т.е. бивша СФРЈ, кои во моментов се во продажба во матичните земји. Повеќе информации за изданијата можете да прочитате ТУКА…

Дволичност

Езотерија на обичното Mar 2, 2015 - Ситуацијата е толку јасна што сосила не прават слепи. Имаме човек кој е фатен во замка од која не знае како да излезе. Од една страна поседува снимки со кои се…

Best Fails of February!

Филозофираме 2.0 Mar 2, 2015 - Најдобра компилација fail-ови за месец Февруари   The post Best Fails of February! appeared first on Филозофираме 2.0 .

А шта речи? Коју послуку порати?

Клизачи Mar 2, 2015 - Ицко успеа многу брзо да направи моќен тим, ако не и најмоќниот во историјата на домашното првенство, Курвите близначки, Дамјан, солидна комбинација на странци…

Реформирање на пазарот на топлина во Македонија: желба или идна реалност?

Енергетска ефикасност Mar 2, 2015 - Не е нова вест дека пазарот на топлина во Македонија се одликува со неефикасна употреба на енергијата за греење, практики на недомаќинско трошење енергија и…

Колачи со лешници и нутела

Сè за храна Mar 2, 2015 - Состојки:200 гр потпечени ситно мелени лешници220 гр путер на собна температура180 гр ситен шеќер2...

Научете го moonwalk-от во 5 едноставни чекори

Марсовци на Земјата Mar 2, 2015 - Анимиран инфографик кој ќе ве научи да се движите како Мајкл Џексон

Роденденски фотки - дел 3 | Birthday photos - part 3

Skopje Casual Mar 2, 2015 - Последна тура роденденски фотки после прекрасните постови благодарение на Ерина и Билјана :)  Овој пат студиски и испланирано само како што може Маја да…

Битолчани рушат негативни рекорди - Пелистер 167 дена без победа и без домашен гол

З.М. 100% Mar 2, 2015 - КРИЗАТА НА РЕЗУЛТАТИТЕ НА ПЕЛИСТЕР КАКО ДА НЕМА КРАЈ. ЦРНИТЕ РЕКОРДИ ЈА ЗАЧУДУВААТ НАВИВАЧКАТА АРМИЈА По поразот на домашен терен од Брегалница, Пелистер…