ПЕРСОНАЛИЗАЦИЈА

Персонализирајте го вашиот blogirame.mk, отворете своја корисничка сметка и следете ги вашите омилени блогови

НАЈГЛАСНИ НА БЛОГИРАМЕ сите »

157ЦА

И ЈА ИАМ БЛОГ May 18, 2015 - #фалаНикола што се секираш повеќе за пензионерите, отколку за студентите. — Ѓаволот #Протестира (@Gjavolot) May 4, 2015 #ФалаНикола што ги потроши своите…

Најдобрите од вчера 23.05.2015

Филозофираме 2.0 May 24, 2015 - леле :')))))))))) pic.twitter.com/4689kTJJqJ — Констан Teen (@KokiCvetanoski) May 23, 2015 Општа култура not avaible in this country. — Комшика…

НАЈНОВИ ПОСТОВИ

За кого се мачеа Кирил и Методиј?

Филозофираме 2.0 May 24, 2015 - Како не ни е срам на целиот Словенски род? The post За кого се мачеа Кирил и Методиј? appeared first on Филозофираме 2.0 .

hassan II mosque #mosque #casablanca #morocco #hassan #мaрoкo...

парадигмичен атеизам May 24, 2015 - hassan II mosque #mosque #casablanca #morocco #hassan #мaрoкo #џaмијa #хaсaн #втoри #кaзaблaнкa

Соопштение за јавноста по повод изјавата на активистот на ГДОМ, Дојчин Цветановски

Професорски пленум May 24, 2015 - Господинот Дојчин Цветановски, во изјава дадена за вестите на МРТВ на 23 мај 2015, се обиде да ја убеди јавноста дека Пленумите немаат легитимитет да…

Casualities

fabulous is freedom May 24, 2015 - The question that we always ask ourselves is what to wear on an ordinary day. I decided to search my mother's closet and I came across this denim vintage…

Comic for May 24, 2015

Dilbert Daily Strip May 24, 2015 - Dilbert readers - Please visit Dilbert.com to read this feature. Due to changes with our feeds, we are now making this RSS feed a link to Dilbert.com.

Виштото јавно обвинителство Битола ја прифати Жалбата на жртвите

ПРАВДАААА! May 24, 2015 - Вишото јавно обвинителство Битола ја прифати ЖАЛБАТА на жртвите-оштетени-пријавители, поднесена против Решението на Основниот јавен обвинител Сребре Јовановски…

Моторџиски фармерки. Biker jeans.

Skopje Casual May 24, 2015 - comeovertothedarksidewehavecandy.com lookbook.nu/liakw lookbook.nu/uhakalo newstylish.com lyst.com Le Blog de Betty lyst.com asos.com topteny.com…

Ова е италијанската убавица која го скроти Роналдо (фото)

СЕГА May 24, 2015 - Според натписите на италијанските медиуми, најдобриот фудбалер на светот Кристијано Роналдо има нова девојка, а станува збор за 24-годишната манекенка Алесија…

Photo

Stamatovski May 24, 2015

~ Цитат на денот ~

Кафе и книги May 24, 2015 - Денешен цитат на денот е една прекрасна мисла од Ф. Скот Фитцџералд, која е извадена од неговите љубовни писма кои и’ ги испраќал на својата сопруга…

Најава: Милан - Торино

Milan Fans MKD May 24, 2015 - По победата над Рома сите сакавме да ја завршиме сезоната достојно со неколку победи во низа но за тоа да не се случи по којзнае кој пат бевме спречени од…

Скулптура на Афродита од Вардарски Рид

Македонски документи May 24, 2015 - МК - Скулптура на Афродита од Вардарски Рид, 4 век пне Скулптура изработена од мермер, пронајдена на археолошкиот локалитет Вардарски Рид во Гевгелија,…

Сите голови од сезоната ЛаЛига 2014/15

Легендите на Реал Мадрид May 24, 2015 - Екипата на Реал Мадрид постигна вкупно 118 голови оваа сезона од кои Роналдо постигна најмногу 48 додека следни на листата на стрелци се: Бензема со 15, Бејл и…

тие од 23.05.15

Блог 1.1 May 23, 2015 - - Докторе многу се нервирам, кај стигнам се расправам - Треба да се одмориш малку - Ти ли бе мене ќе ми кажуеш ја шо да праам??? — Ina…

Исклучените од системот на БЕГ Топлификација како Итар Пејо плаќаат за чадот

Енергетска ефикасност May 23, 2015 - Дали функционира системот на правна држава? Дали како Итар Пејо што плаќал за мирисот од печеното месо, така и граѓаните кои живеат во населби каде има…

7 филмски хитови кои мора да ги гледате ова лето

СЕГА May 23, 2015 - Во кино салите летоов конечно пристигнуваат филмовите кои веројатно ги очекувате уште од почетокот на зимата. Ова се неколку препораки за филмови кои можете да…

lets have fun - aли не у скoпје, неќеме вaквo у скoпје #prater...

парадигмичен атеизам May 23, 2015 - lets have fun - aли не у скoпје, неќеме вaквo у скoпје #prater #wheel #giant #пaнoрaмскo #тркaлo #фoтoнaнеделaтa

Вестфален: “Ти благодариме Клоп”

Филозофираме 2.0 May 23, 2015 - Фантастична атмосфера на трибините каде се сместени најжешките навивачи на Борусија Дортмунд во очи на последниот меч од овосезонската Бундеслига против…

Извинување

Некој некогаш некаде (3Н) May 23, 2015 - Најискрено сакам да им се извинам на сите оние кои се одлучија да го следат мојот блог (ако ги има такви). Поради одредени лични причини бев приморана на некој…